راهنمای کاربری ویدیو وال video wall

آخرین نرم افزار ویدئو دی وی دی را می توانید از وب سایت Mividi دانلود کنید، با استفاده از URL زیر:
http://www.mividi.com/en-US/downloads.
نرم افزار دانلود شده را باز کنید و دو فایل زیر را پیدا خواهید کرد:
setup files
برای شروع نصب روی پرونده setup.exe دوبار کلیک کنید. دستورالعمل نصب شده نمایش داده شده توسط برنامه نصب را دنبال کنید و مطمئن شوید که توافقنامه مجوز نرم افزار را بخوانید. پوشه نصب نرم افزار به طور پیش فرض “C: \ Program Files \ Mividi \ Video Wall” است.
نرم افزار “Video Wall” همچنین می تواند به عنوان بخشی از بسته های نرم افزاری دیگر مانند سیستم نظارت چندمتغیر مجتمع Mividi (IMS120) نصب شود. پوشه نصب پیش فرض در این موارد ممکن است متفاوت باشد.
پیکربندی ورودی (تنها نسخه Integrated)
اگر برنامه “Video Wall” به عنوان بخشی از نرم افزار Mividi IMS120 نصب شده باشد، این نرم افزار همچنین حاوی برنامه سرویس ویندوز به نام “Mividi TSM Server” است. سرور Mividi TSM فراهم می کند توابع مانند دریافت داده های جریان حمل و نقل ورودی در زمان واقعی و انجام تجزیه و تحلیل IP و TS. از آنجا که این نرم افزار می تواند جریان های حمل و نقل را با استفاده از تعدادی از رابط های سخت افزاری مختلف و پروتکل های مختلف انتقال داده دریافت کند، ابتدا باید ورودی ها را پیکربندی کنید.
برای شروع تنظیمات ورودی، بر روی “شروع” کلیک کنید و برنامه “Mividi TSM Configuration” را در لیست برنامه Windows پیدا کنید. راه اندازی برنامه و اضافه کردن یک یا چند ورودی را با دنبال کردن این مراحل:
اضافه کردن IP ورودی:
با کلیک بر روی دکمه start، Mividi TSM را باز کنید. در جعبه جستجوی برنامه و فایل، تایمر tsm را تایپ کنید و سپس Mividi TSM Configuration را پیدا کنید.
روی Mividi TSM Configuration کلیک کنید تا گفتگوی برنامه را که در شکل 2.2 نشان داده شده است باز کنید
برای افزودن یک ورودی، روی افزودن کلیک کنید. این یک ورودی به نام “Input1” و شماره پورت پیش فرض 8280 ایجاد خواهد کرد. شما می توانید نام را به نام شناخته شده تر مانند “IP” برای ورودی IP تغییر دهید، اما NUMBER PORT را تغییر ندهید.
سرور MAC را انتخاب کنید. MAC سرور باید NIC باشد که به طور معمول به LAN برای دسترسی از راه دور به این دستگاه متصل می شود. اگر برنامه کاربردی client را فقط به صورت محلی بر روی این دستگاه اجرا کنید، می توانید به عنوان آدرس مک آدرس سرور “00: 00: 00: 00: 00: 00” را انتخاب کنید.
برای نوع ورودی، اترنت را برای این ورودی IP انتخاب کنید.
ورودی IP NIC را انتخاب کنید. این NIC است که شما داده های جریان را دریافت می کنید و باید در شرایط عملیاتی معمول متفاوت از LAN NIC باشد.
روی Apply کلیک کنید تا پیکربندی برای این ورودی ذخیره شود.
روی Start TSM Service کلیک کنید.
tsm configuration dialog

شما می توانید ورودی های بیشتری را بعد از همین مراحل اضافه کنید. برای ورودی های مختلف، مطمئن شوید که “نوع ورودی” درست را انتخاب کنید. برای HLS یا ورودی فایل، هیچ انتخابی از رابط سخت افزار مورد نیاز نیست.
توجه: بعد از اینکه تمام ورودی ها را پیکربندی کردید، شماره پورت باید از 8280 شروع شود و به صورت incrementally incrementally incremented by 1، مانند 8281، 8282 … نباید شماره های پورت تکراری برای ورودی های مختلف وجود داشته باشد؛ هر ورودی دارای شماره پورت منحصر به فرد است.
شروع Server Program
برای اجرای برنامه Video DVD، اطمینان حاصل کنید که برنامه خدمات Windows Mividi TSM Server در پس زمینه اجرا می شود. شما می توانید برنامه خدمات TSM را با راه اندازی مجدد کامپیوتر شروع کنید یا با کلیک بر روی «شروع» ← «کنترل پنل» → «ابزارهای اداری» → «خدمات»، گفتگوی سرویس را باز کنید. “Mividi TSM Server” را در گفتگوهای سرویس ها پیدا کنید و سرویس را شروع کنید (شکل 2.3).
windows services
هنگامی که سرویس در حال اجرا است، یک آیکون کوچک Mividi در سینی اطلاع رسانی سیستم نمایش داده می شود، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

figure 4
روی آیکون Mividi کلیک کنید و پنجره «Service Info» زیر را مشاهده خواهید کرد. figure 5

گفتگوی “اطلاعات سرویس” ورودی های فعال را نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که تعداد ورودی های ذکر شده در جدول همانند تعداد TSM خدمات در حال اجرا فقط در زیر جدول نشان داده شده است. اگر آنها یکسان نیستند، سعی کنید از «Mividi TSM Server» در گفتگوهای سرویس متوقف شوید و مجددا شروع کنید. در صورتی که مشکل را حل نکنید، ممکن است مشکلی در تنظیمات ورودی وجود داشته باشد.

شروع “ Video Wall “

برای شروع برنامه Video DVD، بر روی نماد برنامه زیر کلیک کنید، یا روی «شروع» → «همه برنامه ها» → «Mividi Video Wall» برای شروع برنامه کلیک کنید. mividi tsm - start video wall

اگر سیستم دارای یک مجوز نرم افزار معتبر نیست، برنامه یک جعبه محاوره ای را نمایش می دهد و بعد از اینکه شما با کلیک بر روی OK، خروج را ترک می کنید. لطفا برای دریافت مجوز معتبر با پشتیبانی فنی Mividi تماس بگیرید. اگر سیستم حاوی مجوز معتبر باشد، برنامه شروع می شود و نوار کنترل را در بالای صفحه رایانه خود نشان می دهد، همانطور که در شکل 3.3 نشان داده شده است.

mividi tsm - start video wall UI

برای انجام تابع مورد نیاز، بر روی یکی از دکمه ها کلیک کنید. mividi tsm - software functional buttons

اگر قبلا پانل های صفحه نمایش ویدئو را پیکربندی کرده اید، فقط باید روی دکمه “Play” کلیک کنید تا مجددا روی صفحه نمایش پخش شود، و برنامه یک لیست از پانل های ویدئویی را در شکل زیر نشان می دهد. اگر این اولین بار است که شما برنامه را اجرا میکنید، برای پیکربندی پانلهای ویدیویی خود در دو فصل بعدی، راهنمای را دنبال کنید. علاوه بر نمایش تصویری، هر پنل پخش نیز میله های صوتی را نشان می دهد تا نشان دهنده ارزش PCM کانال صوتی در مقیاس dBFS (مقیاس کامل دسی بل) باشد. صفحه نمایش صوتی را می توان پیکربندی کرد تا پنج کانال، دو کانال یا پنهان نمایش دهد. پنج نوار صوتی در سمت چپ، راست، مرکز، سمت چپ اطراف و کانال های اطراف آن صدا را نشان می دهد. مقدار بلندی صدا نیز در زیر میله های صوتی نمایش داده می شود. این بر اساس استاندارد بین المللی ITU-R BS.1770-3 محاسبه شده است. برای متوقف کردن نمایش تصویری، دکمه “Stop” را کلیک کنید.

System Configuration پیکربندی پانل

اگر این اولین بار است که برنامه را اجرا می کنید، لازم است گام های لازم را برای پیکربندی پانل های صفحه نمایش ویدئویی انجام دهید و سپس پارامترهای پیکربندی خود را ذخیره کنید. هنگامی که آن را در آینده اجرا می شود، برنامه از تنظیمات ذخیره شده برای نمایش برنامه های ویدئویی و صوتی استفاده می کند. بر روی دکمه پیکربندی در نوار اصلی کنترل دیوار ویدئو کلیک کنید، و نرم افزار پنجره ای شبیه به تصویر زیر را باز می کند. mividi tsm - video wall configuration panel

روی دکمه “پیکربندی پانل” (دکمه اول) در پنجره پیکربندی کلیک کنید، و نرم افزار کادر محاوره ای پیکربندی را باز می کند همانطور که در شکل 4.2 نشان داده شده است. در بالای کادر محاوره، می توانید ردیف و شماره ستون را برای تقسیم پنجره انتخاب کنید. روی دکمه “اعمال” کلیک کنید و نرم افزار پانل را به صورت یکنواخت تقسیم می کند. به طور خودکار محل و اندازه هر پانل را محاسبه می کند و تعدادی از پانل ها را در پس زمینه ایجاد می کند.

mividi tsm video wall - panel configuration dialog

mividi tsm video wall - move a split panel and chang its location and size

شما می توانید یک پانل تقسیم بکشید تا اندازه و محل آن را تغییر دهید (شکل 4.4). هنگام پخش برنامه های ویدئویی بعدا، محل و اندازه پنجره پخش ویدیو دقیقا مطابق با پانل تنظیمات است.

اگر رایانه شما به مانیتورهای صفحه نمایش متصل شده است و منطقه نمایش به سایر مانیتورهای تصویری گسترش یافته است، می توانید کل پانل پیکربندی را به صفحه نمایش مانیتور دیگر بکشید. هنگامی که دکمه پخش ویدئو را متوقف کنید و دوباره راه اندازی مجدد، پنجره بازی اصلی نیز در صفحه دوم قرار می گیرد که در آن پانل پیکربندی ظاهر می شود.

Map Programs

برنامه ویدئو دیوار جریان های ورودی را به دو دسته تقسیم می کند: جریان های محلی و جریان های وب. Tab Streams محلی فقط در نسخه مجتمع وجود دارد. جریانهای محلی به جریاناتی که توسط سرور TSM پیش پردازش می شوند و به برنامه Video Wall از طریق سرور TSM ارسال می شوند اشاره می کنند. جریانهای وب به جریان مستقیم از منبع جریان جریان خارجی بدون نیاز به سرور TSM پردازش می کنند. نسخه مجتمع از هر دو نوع جریان پشتیبانی می کند، در حالی که نسخه مستقل تنها از Web Streams پشتیبانی می کند.

نقشه برنامه های ویدئویی را به پانل های ویدئویی برای Stream های محلی

روی برگه “Local Streams” در کادر “Map Program” کلیک کنید. اگر جریان های حمل و نقل در حال حاضر به کامپیوتر شما تغذیه می شوند، شما لیستی از جریان های حمل و نقل که قبلا در جدول ذکر شده است را خواهید دید. برای جریان های برنامه چند برنامه، یک ردیف برای هر برنامه در جریان وجود دارد. جدول ورودی، ID جریان حمل و نقل و شماره برنامه را نشان می دهد. ستون نام برنامه به شما اجازه می دهد یک نام کاربر پسند برای شناسایی این برنامه وارد کنید. آخرین ستون در سمت راست شامل یک جعبه ترکیبی است که ویدئو دیوار زیر لیستی از تمام پانل های ایجاد شده را دارد. mividi tsm video wall - map programs
یک پنل برای یک برنامه انتخاب کنید و ویدیوی این برنامه در پانل انتخابی نمایش داده می شود. پس از اتمام انتخاب، دکمه OK را فشار دهید تا تنظیمات ذخیره شود.

نقشه وب Stream به پانل های ویدئویی برای قرار دادن یک پنل ویدیو به یک منبع جریان اینترنتی، روی برگه “Web Streams” کلیک کنید. URL سرویس جریان ویدئو و یک نام اختیاری برای سرویس را وارد کنید. پروتکل های جریان پشتیبانی شده و یک مثال از ورود URL برای هر پروتکل جریان در لیست زیر نمایش داده می شود:

• UDP: udp://224.1.1.1:5000 
• RTP: rtp://224.1.1.1:5000
• HLS: http://qthttp.apple.com.edgesuite.net/1010qwoeiuryfg/sl.m3u8
• RTSP: rtsp://184.72.239.149/vod/mp4:BigBuckBunny_115k.mov
• RTMP: rtmp://rtmp.jim.stream.vmmacdn.be/vmma-jim-rtmplive-live/jim
• MMS: mms://stream.vrf.de/VRF
• MPEG DASH: http://bitdash-a.akamaihd.net/content/sintel/sintvel.mpd

mividi tsm video wall - web stream configurations

پانل ویدئو را در کادر کشویی پانل انتخاب کنید. مراحل stream های ویدیویی اضافی را تکرار کنید. روی دکمه “OK” کلیک کنید تا پیکربندی ذخیره شود.

Add and Edit a New Panel

شما همچنین می توانید پانل ها را یکی پس از دیگری اضافه یا حذف کنید. روی «افزودن پانل فیلم» کلیک کنید تا پانل را برای نمایش ویدئو و صدا یا پانل اطلاعات برای نمایش ساعت و نشانواره ایستگاه اضافه کنید. شما همچنین می توانید از این محاوره برای تبدیل پانل ویدئویی به یک پانل اطلاعات استفاده کنید. در این مورد، فقط روی دکمه “ویرایش” کوچک در هر پانل کلیک کنید تا همان پنجره محاورۀ پیکربندی پنل ویدئو همانطور که در شکل 4.7 نشان داده شده است باز شود.

پس از بستن پنجره “Video Panel Configuration”، یک پانل ویدئویی در پنجره پیکربندی اصلی اضافه می شود. شما می توانید پانل ویدئو را به مکان دلخواه بکشید، و همچنین تغییر اندازه پانل.

پارامترهای نمایش چندگانه را می توان در هر پانل نمایش تغییر داد، از جمله تعداد کانال های صوتی که در پانل صوتی نمایش داده می شود، فاصله زمانی دوچرخه زمانی که فیلم های چندگانه به صورت چرخشی روی صفحه نمایش داده می شوند. شما همچنین می توانید پانل را برای نمایش stream صوتی پیکربندی کنید.

پنجره پیکربندی پانل ویدئو همچنین می تواند برای حذف پانل موجود استفاده شود.

mividi tsm video wall - video panel editing dialog

نرم افزار Video Wall از شتاب سخت افزاری برای برخی از صفحات گرافیکی کامپیوتر پشتیبانی می کند. شتاب سخت افزاری برای رمزگشایی برنامه های H.264 HD بسیار مفید است.

برنامه ویدئو دیوار اجازه می دهد تا شما را قادر به شتاب سخت افزاری برای فیلم های خاص، اما نه دیگران. پس از چک کردن کادر «شتاب سختافزاری» و سپس روی «OK» کلیک کنید، شتاب سختافزار برای برنامههای ویدیویی که در این پانل پخش میشوند، فعال خواهند شد. پانل در پنجره پیکربندی با “شتاب سخت افزاری فعال” مشخص می شود همانطور که در شکل 4.8 نشان داده شده است.

mividi tsm video wall - hardware acceleration

توجه: ویژگی شتاب سخت افزاری بستگی به کارت گرافیکی مورد استفاده در رایانه دارد. لطفا توجه داشته باشید که این ویژگی ممکن است برای تمام سخت افزار کار نکند و شما باید با دقت آزمایش کنید تا ببینید آیا این عملکرد کار می کند و در سیستم شما پایدار است.

برای تبدیل پنل ویدئو به یک پنل اطلاعات (پنل ساعت)، از کادر کشویی «تغییر پنل نوع» استفاده کنید و گزینه «Clock Panel» را انتخاب کنید (شکل 4.9). پانل اطلاعات شامل یک ساعت برای نشان دادن زمان سیستم و همچنین بعضی از برچسب های اضافی است.

mividi tsm video wall - add an information panel

در کادر محاوره ای، می توانید یک عنوان مانند Station Name را وارد کنید. این عنوان در بالای پنل Info نمایش داده می شود و بسیار قابل مشاهده است. اطلاعات اضافی ممکن است در کادر متن “Caption” قرار داده شود و در زیر ساعت نمایش داده می شود. همچنین این قسمت را خالی بگذارید.

پس از وارد کردن متن و کلیک بر روی دکمه OK، برنامه محاوره ای را بسته و اطلاعات وارد شده را ذخیره می کند. پس از آن، یک پنل اطلاعات به پنجره نمایش اضافه می شود، با یک عکس از یک ساعت آنالوگ همراه با اطلاعات عنوان و عنوان شما وارد شده، همانطور که در شکل 4.10 نشان داده شده است.

mividi tsm video wall - video wall with an information panel

برای تغییر اندازه پانل اطلاعات، فقط با تغییر لبه پانل، پانل را تغییر دهید. برای قرار دادن پانل در یک مکان دلخواه، پانل را بکشید و رها کنید. برای حذف یک برنامه، بر روی دکمه “Edit” در یک پنل ویدیو کلیک کنید و در کادر محاوره ای پاپ آپ روی دکمه “Remove” کلیک کنید.

شما می توانید هر پانل فرد را به همان اندازه که می خواهید بکشید یا تغییر دهید. پس از اتمام ویرایش تمامی پانلها، دکمه Save را کلیک کنید تا پیکربندی ذخیره شود. اطلاعات از جمله محل، اندازه و transport stream و شماره برنامه به طور خودکار در یک فایل پیکربندی ذخیره می شود. هنگامی که پنجره پیکربندی را ببندید و برای پخش فیلم ها روی دکمه “Start” کلیک کنید، هر پانل ویدئویی محل و اندازه پانل مربوطه را در پنجره پیکربندی می گیرد.

Configure Video Rotation

بسته به قابلیت سخت افزار رایانه و اندازه پانل صفحه نمایش، شما ممکن است فیلم های بیشتری داشته باشید تا کامپیوتر شما بتواند همزمان آنها را بازی کند. در این مورد، شما می توانید فیلم ها را در چرخش پخش کنید.

تنظیم ویدئو چرخش روی دیوار ویدئو بسیار آسان است. اگر بیش از یک برنامه را به یک پانل پخش ویدئویی تصویر می کنید، به طور خودکار چرخش را فعال می کند. به عنوان مثال، اگر شما سه برنامه را به یک صفحه نمایش می دهید، نرم افزار اولین ویدیو را برای یک فاصله چرخشی مشخص پخش می کند، سپس اولین ویدیو را متوقف می کند و ویدئو دوم را پخش می کند. بعد از دوره چرخش، نرم افزار برای پخش سومین ویدیو ادامه خواهد داشت. هنگامی که به پایان رسید، دوباره به اولین ویدیو باز می شود.

چرخش تصویر را می توان پانل های مختلف پیکربندی کرد. برای مثال، شما می توانید برخی از فیلم ها را در برخی از پانل ها بدون چرخش بازی کنید، و از بعضی پانل های دیگر برای پخش برنامه های مختلف فیلم در چرخش استفاده کنید. دوره چرخش را می توان در کادر محاوره پانل تغییر داد.

Multiple Video Panel Configurations

برنامه ویدئو دیوار اجازه می دهد تا شما را به ساخت چند پانل ویدئو پانل و ذخیره آنها را به فایل های پیکربندی مختلف. پس از آن، شما می توانید به سرعت در میان تنظیمات مختلف تغییر دهید .

برای ساختن چندین پیکربندی، ابتدا یک پیکربندی را در بخش های قبلی شرح دهید. بعد از اینکه تنظیمات پانل کامل شد، دکمه “Save Config File As” را در پنجره پیکربندی کلیک کنید تا کادر محاوره ای “Save As” باز شود که در شکل زیر نشان داده شده است. پوشه ای برای ذخیره فایل (پوشه پیش فرض C: \ Users \ Public \ AppData \ TSM100) را انتخاب کنید و یک نام فایل مانند “Panel1” را وارد کنید. سپس روی دکمه “Save” در پنجره “Save As” کلیک کنید تا عملیات به پایان برسد. mividi tsm video wall - save panel config

برای باز کردن فایل های پیکربندی که قبلا برای ویرایش ذخیره شده اند، روی دکمه Load Config File کلیک کنید و کادر محاوره ای با لیستی از فایل های پیکربندی باز می شود همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است. یک پرونده را در لیست انتخاب کنید تا پیکربندی را باز کنید. هنگامی که باز است، شما می توانید آن را با استفاده از روش شرح داده شده در بخش های قبلی ویرایش کنید.

mividi tsm video wall - load config

پس از تنظیم چندین تنظیم ویدیو، می توانید به سرعت یک پیکربندی متفاوت برای پخش مجموعه های مختلف فیلم ها تغییر دهید. برای انجام این کار، بر روی دکمه “Change Video Panel Layout Template” را در نوار کنترل اصلی دیوار ویدئو کلیک کنید تا پنجره انتخاب پیکربندی فایل (شکل 4.17) باز شود. یک قالب تنظیمات را انتخاب کنید و روی “OK” کلیک کنید، برنامه ویدیوها را بازی می کند و شروع به پخش یک مجموعه جدید از فیلم ها با استفاده از پیکربندی شده که قبلا انتخاب کرده اید متوقف می شود. mividi tsm video wall - switch panel templates

Multi Bitrate HLS Streams

جریان HLS به طور معمول حاوی بیت های چندگانه است. برای نظارت بر یک جریان خاص اشاره شده در لیست پخش اصلی، Video Wall URL اصلی را دانلود می کند و به کاربر اجازه می دهد که جریان را برای پخش انتخاب کند. پس از اضافه کردن یک لیست پخش مستمر HLS در Tab Web Stream، روی خط جاری در جدول دوبار کلیک کنید و یک کادر محاوره ای ظاهر می شود. URL های متعدد در لیست کشویی URL ویدیو قرار می گیرند. یک URL خاصی را که میخواهید پخش کنید، انتخاب کنید، گفتگو را بسته و URL را به یک پانل مشخصی اختصاص دهید. جریان HLS همچنین ممکن است از چندین جریان صوتی و تصویری چندگانه غیرمتعارف تشکیل شده باشد. در این مورد، کاربر می تواند یک جریان ویدئویی همراه با یک جریان صوتی و زیرنویس را برای پخش با هم انتخاب کند (جریان زیرنویس Un-Multiplexed در این نسخه پشتیبانی نمی شود). در کادر محاوره، یک URL جریان ویدئو را انتخاب کنید یا وارد کنید، سپس یک URL صوتی را انتخاب کنید یا وارد کنید. روی OK کلیک کنید تا انتخاب را ذخیره کرده و محاوره را ببندید (شکل 4.18). mividi tsm video wall - multi bitrate stream selection interface

Multi Program UDP Streams

جریان UDP ممکن است شامل چندین برنامه باشد. اگر یک کاربر تنها به یک آدرس چندپخشی UDP یا یکپارچه وارد شود، پخش کننده ویدیوی دیواری به صورت تصادفی یکی از برنامه ها را بازی می کند. برای پخش یک برنامه خاص در جریان UDP، بر روی این آدرس IP UDP دوبار کلیک کنید و گزینه “Web Stream Additional Options” را باز کنید. یک شماره برنامه را در جعبه کشویی “Program Num” انتخاب کنید همانطور که در شکل 4.19 نشان داده شده است.

mividi tsm video wall - multi program udp stream selection interface

DASH Streams

جریان DASH معمولا شامل چندین جریان ابتدایی صوتی و تصویری است. کاربر می تواند یک جریان صوتی و یک جریان ویدیویی را برای پخش انتخاب کند. برای انجام این کار، دوبار کلیک این URL DASH را برای باز کردن گزینه “Web Stream Additional Options” باز کنید که در شکل 4.20 نشان داده شده است. یک جریان خاص در جعبه های بازشویی ویدئو و صدا انتخاب کنید.

mividi tsm video wall - dash stream video and audio selection interface

Schedule Playing Time

یک کاربر می تواند زمان پخش برای یک جریان را پیش از زمان برنامه ریزی کند. در پانل پیکربندی دیوار ویدئو، یک برنامه یا URL را در جدولبندی برنامه انتخاب کنید و روی آن دوبار کلیک کنید. گفتگوی پیکربندی گزینه ای دقیق باز خواهد شد، همانطور که در شکل 4.21 نشان داده شده است. بخش را تحت عنوان “Monitor Only on Specific Time” پیدا کنید و شروع و پایان را شروع کنید. علاوه بر این، کاربر همچنین می تواند گزینه های بازی تکرار مانند روزانه، هفتگی یا ماهانه را تنظیم کند. پس از اتمام، روی OK کلیک کنید تا پیکربندی ذخیره شود و گفتگو را ببندید. mividi tsm video wall - schedule program playing time

Play Uncompressed Video from SDI or HDMI Input

با یک یا چند کارت BlackMagic Decklink، Video Wall می توانید ویدیو های غیر فشرده شده را از طریق رابط SDI یا HDMI دریافت کنید و ویدئو را به طور مستقیم بر روی پانل های پخش نمایش دهید. mividi tsm video wall - decklink configuration

دکمه “Edit” را در یک پیکربندی مجزا انتخاب کنید تا کادر پیکربندی پانل ویدئوی باز شود. انتخاب “Decalkink Configuration” را در لیست کشویی “Change Panel Type” تغییر دهید و کادر گفتگو را به کادر گفتگوی “Decklink Configuration” تغییر دهید همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است: mividi tsm video wall - decklink configuration interfice

کادر “DeckLink Device Enabled” را علامت بزنید، فرمت های ویدیویی و صوتی را انتخاب کنید که دقیقا مطابق با سیگنال ویدئو ورودی باشد. پس از اتمام پیکربندی دکمه OK را فشار دهید.

Hide Main Frame Control Bar

به طور پیش فرض، نوار کنترل اصلی دیوار ویدئو در بالای صفحه نمایش داده می شود، اما اگر شما می خواهید نوار کنترل اصلی را پنهان کنید، می توانید از طریق تنظیمات آن را انجام دهید. پنجره پیکربندی را باز کنید همانطور که در شکل 4.24 نشان داده شده است.

mividi tsm video wall - hide main control bar

در پنجره پیکربندی، روی دکمه تمام صفحه کلیک کنید تا پنجره پیکربندی تمام صفحه را پر کند. پانل ها را به طور معمول پیکربندی کنید و وقتی که انجام شد روی دکمه “Close” کلیک کنید. از پنجره پیکربندی خارج شوید و روی “Start” کلیک کنید تا فیلم ها را پخش کنید. پانل های ویدئویی نمایش داده می شوند همانطور که در شکل 4.25 نشان داده شده است با نوار کنترل مخفی شده است.

mividi tsm video wall - the main video wall control bar in hidden

Import URL List File

برای پیکربندی Web Streams در کادر گفتگو “Mapping Channel to Panel”، کاربر می تواند URL تمام جریان ها و نام جریان مربوطه خود را در یک فایل متنی بنویسد. نام URL و جریان باید توسط کاما جدا شود، همانطور که در شکل 4.26 نشان داده شده است. روی دکمه Import کلیک کنید تا این فایل را آپلود کنید و URL ها در فایل به طور خودکار در جدول “Web Stream” قرار می گیرند. mividi tsm video wall - import web stream url list file

Advanced Configuration Features : Multiple Display Monitor Setup

اگر سیستم شما به مانیتورهای صفحه نمایش متصل است، می توانید فیلم ها را در مانیتور های مختلف نمایش دهید. برای پیکربندی نرم افزار، مراحل زیر را دنبال کنید: از برنامه خارج شوید و با استفاده از یک ویرایشگر متن، فایل “C: \ Users \ Public \ AppData \ TSM100 \ VideoWallApp.xml” را باز کنید. شما باید محتوای فایل را در شکل 5.1 نمایش داده شود. mividi tsm video wall - videowallapp.xml configuration file content

بخش را اضافه کنید و مطمئن شوید که پارامتر index را با عددی که به طور پیوسته رشد می کند، اضافه کنید. ذخیره کنید و فایل را ببندید.

mividi tsm video wall - add a node section

باز برنامه Mividi Video Wall را باز کنید و نرم افزار یک پنجره محاوره ای را نشان می دهد (شکل 5.3) که از شما می خواهد تنظیمات مربوط به اجرای را انتخاب کنید:

mividi tsm video wall - select a configuration set

هنگامی که بخش پیکربندی خالی را برای اولین بار انتخاب می کنید، لطفا از راهنمای فصل قبل برای ایجاد پانل های صفحه نمایش، تنظیم محل و اندازه آنها و نقشه برنامه جریان حمل و نقل استفاده کنید. اگر می خواهید فیلم ها را در یک مانیتور دیگر نمایش دهید، باید پنجره پیکربندی را در آن مانیتور نمایش داده شود. هنگامی که تنظیمات انجام می شود، می توانید ویدیو را بازی کنید. شما می توانید چند نمونه از برنامه دیوار ویدئو را اجرا کنید و از پیکربندی دیگری برای نمونه های مختلف استفاده کنید.

Auto-Restart and Auto-Play

برنامه Video Wall برنامه های خودکار راه اندازی مجدد و خودکار را فراهم می کند. راه اندازی مجدد خودکار متوقف خواهد شد و پس از چند روز تمام پخش کننده های ویدئویی دوباره راه اندازی می شود. این عملکرد ممکن است در شرایط خاص مفید باشد مانند سیگنال ویدئوی ورودی با کیفیت خوب نیست، زیرا جریان های ویدیویی آسیب دیده به دلیل از دست دادن بسته یا سایر خطاها می تواند مشکلات طولانی مدت را در نرم افزار پخش کننده ویدیو ایجاد کند. با بازنویسی برنامه Video DVD Player، عملکرد تکرار خودکار، خطاهای نرم افزار ممکن را پاک می کند.

در تنظیمات پیش فرض، عملکرد خودکار راه اندازی مجدد خاموش است. برای فعال کردن این ویژگی، فایل VideoWall.exe.config را در پوشه نصب نرم افزار (مسیر پیش فرض “C: \ Program Files \ Mividi \ Video Wall " را پیدا کنید) و فایل را در یک ویرایشگر متن باز کنید همانطور که در شکل 5.4 نشان داده شده است . mividi tsm video wall - Auto-Restart and Auto-Play

یک پارامتر به نام “RecycleTimeInDays” را پیدا کنید. مقدار پیش فرض “0” است که بدان معنی است که برنامه راه اندازی مجدد نمی شود. تغییر “0” به مقدار عدد صحیح مثبت، مانند “7”، باعث می شود که برنامه در هر 7 روز دوباره راه اندازی شود. راه اندازی مجدد همیشه بین 2AM و 3AM اتفاق می افتد.

تابع خودکار بازی برای شروع برنامه ویدئو دیوار به طور خودکار پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر استفاده می شود. در تنظیم پیش فرض، برنامه به طور خودکار شروع نخواهد شد. برای فعال کردن عملکرد خودکار، فایل videowall.bat را از پوشه نصب به C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup کپی کنید. پرچم “AutoPlay” را در فایل VideoWall.exe.config از “False” به “True” تغییر دهید. فایل پیکربندی را ذخیره کنید و برنامه Video Wall را راه اندازی مجدد کنید.

Video Transcode

توجه: این بخش تنها در مورد نسخه مجتمع مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از نسخه Stand-alone استفاده می کنید، ممکن است این بخش را از بین ببرید.

برای بازیابی و رندر کردن فیلم های HD، منابع سخت افزاری زیادی به وجود می آید. در سیستم عامل های خاصی، توابع پردازش تصویر ممکن است بر روی GPU انجام شود. در این حالت، ویدیوی HD برای اولین بار به ویدئو SD تبدیل می شود و ویدئو ترانزیستور می تواند بر روی دیوار ویدئو پخش شود تا جریان های HD بیشتر بر روی پلتفرم نظارت شود. این ویژگی در حال حاضر در سخت افزار کامپیوتر با Intel® HD Graphics، Iris ™ Graphics موجود است.

ویژگی Transcoding Video Wall به طور پیش فرض غیر فعال است. برای فعال کردن این ویژگی، به پوشه نصب نرم افزار (به عنوان مثال C: \ Program Files \ Mividi \ IMS120) بروید و فایل videowall.exe.config را پیدا کنید. فایل را باز کرده و بخش را که در شکل 5.5 برجسته شده است پیدا کنید. مقدار پیکربندی را از False به True تغییر دهید.

mividi tsm video wall - enable transcode config
پس از این تغییر ذخیره کنید و برنامه Video Wall را راه اندازی مجدد کنید، در کادر محاوره ای پیکربندی Map Programs to Panel، یک دکمه به نام Transcode ظاهر خواهد شد. روی دکمه “Transcode” کلیک کنید و محاورۀ پیکربندی Transcoding را باز کنید، همانطور که در شکل 5.6 نشان داده شده است. پس از ذخیره سازی پیکربندی، سرور TSM فرآیند ترانزیستور را آغاز می کند و جریان های ویدیویی جدید ایجاد می شوند. دیوار ویدئو شروع به نظارت بر جریان های ترك كد شده به جای جریان اصلی می كند.

mividi tsm video wall - transcode configuration panel